top of page

Атопічний дерматит: що робити, якщо симптоми взимку загострилися?

Атопічний дерматит – хронічне запальне захворювання шкіри зі спадковим механізмом виникнення. Захворювання часто зустрічається у дітей, але може виникнути в будь-якому віці, має тенденцію періодично загострюватися, особливо взимку. 


Симптоми атопічного дерматиту:


  • почервоніння, свербіж і сухість шкіри

  • гнійні та ерозивні ураження епідермісу

  • тріщини на долонях і підошвах

  • набряк і припухлість шкіри


Як же полегшити цей стан?


Щоденні водні процедури мають бути правилом догляду за атопічною шкірою. Проте замість мила варто обрати спеціальні косметичні засоби, що запобігають пересиханню шкіри.


Також необхідно щодня застосовувати спеціальні зволожуючі креми-емолієнти, що сприяють відновленню бар’єрних функцій шкіри. Наносити на шкіру емолієнти треба мінімум двічі на день.


Для запобігання загостренню АД уникайте різких перепадів температури навколишнього середовища, а вдома використовуйте зволожувач повітря. Також доцільно уникати в раціоні продуктів, які містять алергени.


І варто пам'ятати, якщо висипання не проходять за 5-7 днів – зверніться до дерматолога, який зможе призначити необхідне лікування та індивідуальний догляд саме для вашої шкіри. Досить терпіти, запишіться на консультацію!


Джерело: Medical News Today

90 переглядів
bottom of page