top of page

Діти по досягненню 18-річного віку не потребують обовʼязкової присутності для проходження МСЕК

На час воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування, діти по досягненню 18-річного віку НЕ потребують обовʼязкової присутності для проходження комісії з підтвердження інвалідності. Це прямо врегульовано постановою КМУ № 225 від 8 березня 2022 року:


«... у разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії”.


Таким чином, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).


Проведення медико-соціальної експертизи за направленням ЛКК здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності!


Також звертаємо вашу увагу, що в період дії воєнного стану для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності НЕ потрібно, оскільки згідно з постановою КМУ № 390 термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану.


А записатися до наших лікарів можна самостійно за посиланням.


Джерело: МОЗ України


3 перегляди

Comments


bottom of page