top of page

Кожна восьма українка у своєму житті зіштовхнеться зі страшним діагнозом – рак молочної залози!

Мамографія – найкращий спосіб виявити рак молочної залози на ранній стадії, коли його легше лікувати.


Чинники, що підвищують ризик раку молочної залози, включають:

 • Літній вік

 • Рак або доброякісне захворювання молочної залози в анамнезі

 • Обтяжена спадковість щодо раку молочної залози

 • Менструація у ранньому віці, вагітність у старшому віці, відсутність вагітностей, початок менопаузи у більш пізньому віці

 • Прийом гормональної терапії при симптомах менопаузи

 • Променева терапія грудей або грудної клітки

 • Ожиріння

 • Вживання алкоголю

Мамограми часто можуть показати аномальні ділянки грудей, але вони не можуть точно «сказати», що аномальна ділянка – це рак. Проте дослідження допомагає фахівцям вирішити: чи потрібні додаткові обстеження (наприклад, біопсія молочної залози).


Які зміни молочної залози можуть бути виявлені при мамографії?

 • Макрокальцинати – відкладення кальцію, які, швидше за все, пов'язані зі змінами, викликаними старінням грудних артерій, старими травмами чи запаленням. Ці відкладення зазвичай пов'язані з нераковими станами і не вимагають подальшого тестування за допомогою біопсії. Макрокальцинати стають більш поширеними у міру дорослішання жінок (після 50 років).

 • Мікрокальцинати є крихітними частинками кальцію в молочній залозі. На мамограмі вони викликають більше занепокоєння, ніж макрокальцинати, але не завжди вказують на наявність раку. Форма та розташування мікрокальцинатів допомагають лікарю судити про те, наскільки ймовірно, що зміна пов'язана з раком.

 • Ділянка тканини молочної залози, форма і краї якої відрізняють її від решти тканини молочної залози на мамограмі. Ці ділянки можуть бути різними, включаючи кісти (неракові, заповнені рідиною мішечки) та незлоякісні солідні пухлини (такі як фіброаденоми), але вони також можуть бути ознакою раку.

 • Асиметрія – це білі ділянки, видимі на мамограмі, які відрізняються від нормального малюнку тканини молочної залози. Найчастіше ці результати не означають, що у вас рак молочної залози. Але, ймовірно, будуть потрібні додаткові тести візуалізації, щоб переконатися в цьому.

 • Архітектурне спотворення. Лікарі використовують цей термін, щоб описати, коли ділянка тканини молочної залози здається спотвореною або стягнутою до певної точки. Іноді це може бути пов'язано з тим, як груди були розташовані під час мамографії. Це також може бути спричинене попередньою травмою або процедурою, проведеною на грудях. Але архітектурне спотворення може бути ознакою раку молочної залози.

 • Щільність грудей. Це показник того, скільки фіброзної та залозистої тканини знаходиться у ваших грудях (у порівнянні з жировою тканиною). Це не пов'язано з розміром грудей чи пружністю. Тканини вашої молочної залози можна назвати «щільними», якщо у вас більше фіброзної та залозистої тканини. Жінки з щільними грудьми мають дещо вищий ризик раку молочної залози.

Ми закликаємо жінок не відкладати проходження мамографії до Перемоги! Адже навколо так багато прикладів того, що турбуватися про себе потрібно сьогодні. Давайте згадаємо Квітку Цісик – українку, яка отримала одразу кілька престижних американських нагород, зокрема «Оскар», «Золотий Глобус» та номінацію на «Греммі». Вона померла, коли їй було 44 роки, 7 із яких вона боролася із раком молочної залози. Її мати Іванна Лев та старша сестра Марія померли також від цієї ж хвороби. Пам’ятайте, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок!


88 переглядів

Comments


bottom of page