top of page

Оперізуючий герпес: кому варто бути насторожі?

Оперізуючий герпес може передаватись особам, які ніколи не хворіли на вітряну віспу, через прямий контакт із вмістом пухирів (саме у них міститься вірус вітряної віспи), особливо тим, хто має слабкий імунітет.


Похилий вік, люди з ослабленою імунною системою, онкологічними захворюваннями, лежачі пацієнти, пацієнти з ВІЛ-інфекцією та люди з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, захворювання нирок) найбільш схильні до розвитку оперізуючого герпесу.  


Діагностикою та лікуванням даної патології займається лікар-інфекціоніст 3-ї міської поліклініки м. Львова. У його компетенції «приборкати» вірус та допомогти якнайшвидше одужати. 


Доказову дію має застосування противірусних препаратів (наприклад, ацикловір) у перші 72 годин після появи на шкірі висипу. Лікування після вказаного часу все ще є виправданим, якщо розвиваються нові ураження шкіри, є офтальмологічні або неврологічні ускладнення. 


Також важливе значення має симптоматичне лікування: анальгетики для зняття больових відчуттів, а також глюкокортикоїди, які можуть бути доповненням до противірусної терапії. Вони зменшують гострий біль та сприяють ранньому загоєнню висипу. 


Джерело: MedPark Hospital


40 переглядів

Commentaires


bottom of page