top of page

Поговоримо про тривогу

За останні 4 місяці слово «тривога» почало асоціюватись з гулом сирен і ракетною небезпекою. Але кожен з нас колись відчував на собі тривогу внутрішню (психологічну).


Що ж таке тривожність і для чого вона людині?


Тривога – це складне поєднання емоцій та почуттів, включаючи страх, передчуття поганих подій та хвилювання. Цей стан часто супроводжується такими фізичними симптомами, як серцебиття, нудота, біль у грудях, задишка та тремтіння рук. Фізіологічною підставою тривоги є підвищення активності вегетативної нервової системи.


  • Стан тривоги може бути короткочасним або тривалим.

  • Інтенсивність тривоги також може бути різна: від легкого неспокою до стану паніки.

  • Тривожними розладами страждає приблизно 25% населення розвиненого світу.

Тривога є нормальною реакцією організму на стрес, яка допомагає нам краще зосередитися при зіткненні з небезпечною ситуацією. Цей стан мобілізує наше тіло та ресурси організму для того, щоб допомогти зберегти життя.


Але тривожність перестає бути корисною тоді, коли виникає поза ситуаціями реальної небезпеки і випливає не з конкретної ситуації, а має лише загальний характер і заважає нормально функціонувати.


Постійне відчуття тривоги може спровокувати виникнення панічних атак, проблем зі сном, труднощів в особистому житті. Тож дбайте про своє психічне здоров’я, а у разі виникнення симптомів, які негативно впливають на якість вашого життя, звертайтесь до нашого психолога Ольги Мороз: 068-490-72-26


Якщо ви зараз перебуваєте закордоном або не маєте можливості відвідувати очних психологічних сесій, в нас є опція онлайн-консультацій на платформах Zoom або Google meet.

11 переглядів

Comments


bottom of page