top of page

Рак молочної залози у чоловіків: усе неможливе – можливо!

Рак молочної залози – одна з основних онкологічних патологій у жінок, про це відомо багатьом. Проте чи знали ви, що це онкологічне захворювання може бути навіть у чоловіків? І це зовсім не жарт!


Чоловіки, як і жінки, мають молочні залози, проте вони містять набагато менше залозистої тканини та не виконують жодної функції. Рак молочних залоз у чоловіків виникає у 140 разів рідше, проте не є чимось неможливим.


Найчастіше він виникає у чоловіків літнього віку, в осіб, які мають мутації в генах BRCA та у чоловіків, які мають ендокринні розлади, що проявляються підвищеним рівнем естрогенів в крові. Останнє явище характерно для хромосомних аномалій, наприклад, синдрому Клайнфельтера. 


Симптоми раку молочної залози у чоловіків такі самі, як і у жінок. Спочатку пальпується незначне утворення круглої форми в грудях, збільшення лімфатичних вузлів, зміни сосків та витікання рідини з них. 


Окремих програм скринінгу для чоловіків не розроблено, адже в них це захворювання є рідкістю. Проте якщо ви помітили будь-які зміни в тканині молочної залози, то не варто думати, що рак молочної залози у чоловіків неможливий, краще звернутися за консультацією до лікаря-онколога.


Джерело: Patient Info

17 переглядів
bottom of page