top of page

Тиреотропний гормон: розбираємося разом

Тиреотропний гормон (ТТГ) сироватки крові вважається найбільш чутливим і специфічним показником функції щитовидної залози. Його часто використовують, як скринінговий тест через зворотній зв'язок з концентрацією гормонів щитовидної залози.


Що це означає для вас?

Якщо щитовидна залоза виробляє достатньо гормонів, то рівень ТТГ буде також в межах норми. Якщо ж щитовидна залоза синтезує недостатньо гормонів (стан гіпотиреозу), то рівень ТТГ в сироватці крові буде підвищуватися і навпаки: коли залоза виділяє занадто багато гормонів (стан гіпертиреозу), то рівень ТТГ буде низький.


Так працює принцип зворотнього зв'язку. Тому, якщо ви маєте захворювання щитовидної залози і отримуєте постійно медикаментозну терапію, вимірювання концентрації ТТГ допоможе контролювати гормональний баланс і проводити корекцію лікування.


Для дорослих осіб від 18 років нормальний рівень ТТГ відповідає наступним значенням: 0,3 - 4,5 мкМО/мл. Варто відзначити, що варіант норми залежить також від лабораторії та реагентів, які використовуються для дослідження крові. Зазвичай, аналіз проводиться натщесерце в першій половині дня, так як в організмі є циркадний ритм синтезу даного гормону. Крім того, з віком кількість ТТГ підвищується за рахунок того, що щитовидна залоза у людей старшого віку працює гірше.


Тому для встановлення точного діагнозу і діагностики стану щитовидної залози варто звернутися до ендокринолога 3-ої міської поліклініки м. Львова. Також в нашому закладі ви можете проконтролювати рівень ТТГ.


Записатися до лікарів можна самостійно за посиланням.


Джерело: National Library of Medicine

4 перегляди

Comments


bottom of page