top of page

Чому діти шкільного віку погано сплять?

У дітей та підлітків сон повинен тривати приблизно 8-10 годин на добу. Проведення часу до пізньої ночі, нічні жахи в поєднанні з раннім початком підйому до школи можуть погіршити якість сну.


Зменшення його тривалості чи зниження якості може спричинити певні зміни у здоров’ї, успішності та поведінці вашої дитини у школі. Це може вплинути на те, як дитина думає, почувається, її здатність досягати успіхів у школі. Недостатній сон також пов’язаний із денною втомою, нездатністю зосередитися в школі, проблемною поведінкою та нижчим рівнем соціальних навичок.


Для того, щоб покращити сон дитини, яка відвідує школу, слід дотримуватись декількох порад.


Коли шкільний рік закінчується та розпочинаються канікули, діти зазвичай дотримуються менш суворого режиму дня, і прокидаються вони набагато пізніше. Батьки можуть допомогти дитині поступово відновити «шкільний режим» прокидання. За тиждень до початку навчань корисно, аби дитина прокидалася на 10-15 хвилин раніше. 


Слід уникати перегляду телевізора, відеоігор та використання комп’ютера або смартфона приблизно за годину до сну.  


Відкриття жалюзей або штор у спальні вранці за годину до необхідного часу пробудження також може допомогти дитині прокинутися раніше.


Джерело: American Psychological Association


25 переглядів

Commenti


bottom of page