top of page

Що мають містити рецепти на «Доступні ліки»?

За програмою «Доступні ліки» можна отримати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Рецепт може бути паперовим або електронним.


Коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить SMS з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст SMS: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.


Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.


У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт.


Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1. Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою. У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою, не більше трьох найменувань на один рецепт.


Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.


Джерело: МОЗ України


88 переглядів
bottom of page