top of page

Що цукровий діабет може зробити з вашими стопами?

Підвищення рівня глюкози в крові порушує функціонування всіх органів та систем, спричиняючи в них незворотні зміни. Діабетична стопа – одне із найпоширеніших ускладнень, яке не рідко, на жаль, призводить до інвалідизації пацієнта. Чому вона виникає та як її уникнути?


Основними ланками, які призводять до цього ускладнення, є:


Діабетична нейропатія. Поступово гіперглікемія починає викликати незворотні зміни в нервових закінченнях. Для пацієнта це проявляється відчуттям «повзання мурашок» на початку, але згодом можуть пригнічуватися всі види чутливості. Внаслідок цього людина не помічає навіть маленьких ран і травм, тому вони легко інфікуються.


Діабетична макроангіопатія. При цукровому діабеті інтенсивніше прогресує атеросклероз судин нижніх кінцівок, тому тканини в цій ділянці недоотримують достатньо крові, кисню, поживних речовин, що погіршує загоєння ран.


Проте ви можете зупинити прогресування цих змін та уникнути розвитку діабетичної стопи:

  • Ретельно дотримуйтесь призначень лікаря та контролюйте рівень глюкози та ліпідів крові

  • Щоденно оглядайте стопи та міжпальцеві проміжки на наявність пошкодження чи інфікування

  • Регулярно мийте стопи та витирайте їх насухо

  • Носіть зручні шкарпетки та взуття, які не стискають ногу

  • Відмовтеся від куріння

І при появі будь-яких змін шкіри (міхурі, почервоніння, виразка) – негайно зверніться до лікаря! Адже в тяжких випадках єдиним виходом для збереження життя пацієнта є ампутація. Тому краще не доводити ситуацію до такого стану.


Джерело: Wed MD

203 перегляди

Комментарии


bottom of page