Підвищення рівня глюкози в крові порушує функціонування всіх органів та систем, спричиняючи в них незворотні зміни. Діабетична стопа – одне із найпоширеніших ускладнень, яке не рідко, на жаль, призводить до інвалідизації пацієнта. Чому вона виникає та як її уникнути?
Основними ланками, які призводять до цього ускладнення, є:
Діабетична нейропатія. Поступово гіперглікемія починає викликати незворотні зміни в нервових закінченнях. Для пацієнта це проявляється відчуттям «повзання мурашок» на початку, але згодом можуть пригнічуватися всі види чутливості. Внаслідок цього людина не помічає навіть маленьких ран і травм, тому вони легко інфікуються.
Діабетична макроангіопатія. При цукровому діабеті інтенсивніше прогресує атеросклероз судин нижніх кінцівок, тому тканини в цій ділянці недоотримують достатньо крові, кисню, поживних речовин, що погіршує загоєння ран.
Проте ви можете зупинити прогресування цих змін та уникнути розвитку діабетичної стопи:
Ретельно дотримуйтесь призначень лікаря та контролюйте рівень глюкози та ліпідів крові
Щоденно оглядайте стопи та міжпальцеві проміжки на наявність пошкодження чи інфікування
Регулярно мийте стопи та витирайте їх насухо
Носіть зручні шкарпетки та взуття, які не стискають ногу
Відмовтеся від куріння
І при появі будь-яких змін шкіри (міхурі, почервоніння, виразка) – негайно зверніться до лікаря! Адже в тяжких випадках єдиним виходом для збереження життя пацієнта є ампутація. Тому краще не доводити ситуацію до такого стану.
Джерело: Wed MD