top of page

Як зрозуміти, що мені варто звернутися до психолога/психотерапевта?

У житті кожного з нас бувають історії, які засмучують, напружують чи нервують і викликають у нас негативні емоції. Кожен з нас іноді переживає свої «погані часи». І часто в нас вистачає сил, щоб самим впоратись з проблемами.


Проте є й ситуації, на які наших внутрішніх ресурсів вже не вистачає, спілкування з рідними та друзями більше не приносить полегшення і нам важко повертатись до звичних справ чи роботи.


Це можуть бути різні психотравмуючі ситуації, надмірний стрес, постійна незадоволеність собою, соматичні захворювання чи складні ситуації з сімейного чи робочого оточення тощо.

Ось виокремлені декілька причин, щоб звернутись за підтримкою до психолога:

  • Часте відчуття смутку

  • Важко керувати емоціями

  • Нерозуміння того, що зі мною відбувається

  • Проблеми зі сном чи апетитом

  • Труднощі в побудові стосунків та їх підтримці

  • Відчуття спустошеності та самотності

  • Хочеться покращити якість життя, але не зрозуміло, з чого почати

Основою психотерапії та консультування є так звані психотерапевтичні стосунки- відносини між терапевтом і клієнтом, засновані на довірі та взаємній повазі, в яких клієнт відчуває себе в безпеці.


Завдання психолога – допомогти клієнту усвідомити як він організовує своє життя, як він ставиться до інших, чого він хоче від життя і як чинить супротив. Це допомагає клієнтові знайти інші можливості свого функціонування у відносинах з оточуючими та світом через усвідомлення та прийняття відповідальності за власне життя, відродження внутрішньої спонтанності та творчості.


Оскільки в часі війни кожен українець щоденно піддається впливу сильного стресу, дбати про своє психічне здоров’я зараз особливо важливо. Адже від нашого емоційного стану залежить наша продуктивність в різних сферах життя, яка допомагає пришвидшити перемогу!


Допомогу ви можете отримати у нашого психолога Ольги Мороз: 068-490-72-26


Також, якщо ви зараз перебуваєте закордоном або не маєте можливості відвідувати очних психологічних сесій, в нас є опція онлайн-консультацій на платформах Zoom або Google meet.

17 переглядів

Comments


bottom of page