Оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання, внутрішньо переміщена особа (ВПО) може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладення декларації у будь-якому медичному закладі. Як це зробити Розповідаємо далі.
Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги, який має договір з Національною службою здоров’я України за відповідним пакетом. Наприклад, 3-я міська поліклініка м. Львова має такий договір, отже ВПО можуть укласти декларацію з нашими фахівцями.
Для укладення декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.
На прийом пацієнту потрібно взяти:
паспорт
ідентифікаційний код
свідоцтво про народження дитини (якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину)
телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ)
Для укладення декларації, працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом підтвердження.
Після цього, лікар роздрукує декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі дані правильні. Якщо потрібно, працівник внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.
Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в ЕСОЗ та водночас анулює попередню.
Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом ВПО отримує безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, електронні направлення до лікарів-спеціалістів, електронні рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.
Джерело: НСЗУ
Comments